Hindistan Cevizi Kaplamalı Karışık Kuruyemişli Lokum
Hindistan Cevizi Kaplamalı Karışık Kuruyemişli Lokum

Hindistan Cevizi Kaplamalı Karışık Kuruyemişli Lokum 225 Gr.

Fiyat : 5.56$(KDV Dahil)

STOK KODU:250.09

Lokumsuşekernişasta ve özel bileşenlerle ile hazırlanan lokum kitlesine gerektiğinde çeşni maddeleri, kuru veya kurutulmuş meyveler ve benzeri maddelerin ilavesiyle tekniğine uygun olarak hazırlanan geleneksel bir Türk tatlısıdır.

Lokumun görünüşü, lokumun tipine özgü ve verildiği şekli korumalı, Lokumun dokusu, elâstik yapıda olmalı, parmakla bastırıldıktan sonra eski şeklini alabilmeli, ağızda yumuşak ve kaygan olarak hissedilmelidir.

Lokum, yaklaşık 15. yüzyıldan beri Anadolu’da bilinmekle birlikte, özellikle 17. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde yaygınlaştı. Avrupa’da ise bir İngiliz gezgin aracılığıyla "Turkish Delight" adıyla 18. yüzyılda tanınmaya başlandı. Daha önceleri bal ya da pekmez ve un bileşimi ile yapılan lokumun 17. yüzyılda "Kelle şekeri" olarak bilinen rafine şeker ile özellikle nişastanın bulunup ülkeye getirilmesi sayesinde hem yapımı, hem de lezzeti değişti.

Etiketler
Antep Fıstıklı Lokum, Hindistan, Hindistan Cevizi, Hindistan Cevizi Kaplamalı, Hindistan Cevizi Kaplamalı Karışık, Hindistan Cevizi Kaplamalı Karışık Kuruyemişli, Hindistan Cevizi Kaplamalı Karışık Kuruyemişli Lokum, Hindistan Cevizi Kaplamalı Karışık Lokum, Hindistan Cevizi Kaplamalı Kuruyemişli, Hindistan Cevizi Kaplamalı Kuruyemişli Lokum, Hindistan Cevizi Kaplamalı Lokum, Hindistan Cevizi Karışık, Hindistan Cevizi Karışık Kuruyemişli, Hindistan Cevizi Karışık Kuruyemişli Lokum, Hindistan Cevizi Karışık Lokum, Hindistan Cevizi Kuruyemişli, Hindistan Cevizi Kuruyemişli Lokum, Hindistan Cevizi Lokum, Hindistan Kaplamalı, Hindistan Kaplamalı Karışık, Hindistan Kaplamalı Karışık Kuruyemişli, Hindistan Kaplamalı Karışık Kuruyemişli Lokum, Hindistan Kaplamalı Karışık Lokum, Hindistan Kaplamalı Kuruyemişli, Hindistan Kaplamalı Kuruyemişli Lokum, Hindistan Kaplamalı Lokum, Hindistan Karışık, Hindistan Karışık Kuruyemişli, Hindistan Karışık Kuruyemişli Lokum, Hindistan Karışık Lokum, Hindistan Kuruyemişli, Hindistan Kuruyemişli Lokum, Hindistan Lokum, Cevizi, Cevizi Kaplamalı, Cevizi Kaplamalı Karışık, Cevizi Kaplamalı Karışık Kuruyemişli, Cevizi Kaplamalı Karışık Kuruyemişli Lokum, Cevizi Kaplamalı Karışık Lokum, Cevizi Kaplamalı Kuruyemişli, Cevizi Kaplamalı Kuruyemişli Lokum, Cevizi Kaplamalı Lokum, Cevizi Karışık, Cevizi Karışık Kuruyemişli, Cevizi Karışık Kuruyemişli Lokum, Cevizi Karışık Lokum, Cevizi Kuruyemişli, Cevizi Kuruyemişli Lokum, Cevizi Lokum, Kaplamalı,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR